ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7639249
*
nr 763 9249
Spegel
höjd: 120
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 juni 2012
kl 17:28:09
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/5 19:29:45
1
200 kr
2/6 15:20:23
2
350 kr
3/6 00:05:42
3
300 kr
3/6 13:36:57
4
550 kr
4/6 15:42:44
5
550 kr
4/6 15:43:14
5
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 763 9249
Spegel
höjd: 120
Utrop: | 800 kr |
---|---|
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 juni 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/5 19:29:45 | 1 | 200 kr |
2/6 15:20:23 | 2 | 350 kr |
3/6 00:05:42 | 3 | 300 kr |
3/6 13:36:57 | 4 | 550 kr |
4/6 15:42:44 | 5 | 550 kr |
4/6 15:43:14 | 5 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53